5 absurdných správaní, ktoré vytvárajú napätý vzťah medzi svokrou a nevestou

V mnohých rodinách môže byť vzťah medzi svokrou a jej nevestou niekedy ťažký. Napriek túžbe nadviazať pevné a harmonické putá, určité správanie a situácie narúšajú túto krehkú rovnováhu. Tu je 5 absurdných postojov, ktoré môžu medzi týmito dvoma ľuďmi vytvoriť napätý vzťah.

1. Neustále porovnávanie

Jednou z prvých pascí, do ktorej sa môžu niektoré svokry dostať, je tá neustále porovnávania. Neustále porovnávanie nováčika s iným členom rodiny alebo blízkym priateľom môže v mladej žene spôsobiť skutočné nepohodlie. Okrem toho tento postoj zdôrazňuje a latentná žiarlivosť a pomáha rýchlo nastoliť škodlivú atmosféru medzi týmito dvoma ženami.

Ako sa tomuto správaniu vyhnúť?

Ak chcete čeliť tomuto škodlivému stavu mysle, možno odporučiť položiť si správne otázky: prečo cítime potrebu neustále porovnávať? Ak je to potrebné, prehodnotenie vašich priorít a snaha zapamätať si vlastnosti špecifické pre každého človeka je dobrý spôsob, ako túto nepríjemnú situáciu napraviť.

2. Vyhrotená majetníctvo

Ďalším bežným správaním, ktoré môže viesť k zložitým vzťahom, je správanie nadmerná majetníctvo. Niektoré svokry môžu pociťovať skutočný strach zo straty miesta alebo časti synovej náklonnosti tvárou v tvár tejto novej žene, ktorá vstúpi do jeho života. V dôsledku toho začnú žiarliť a prehnane chrániť, čo môže poškodiť vzťah, ktorý majú so svojou svokrou.

Čo môžete urobiť, aby ste sa nedostali do tejto pasce?

Aby ste sa nedostali do tohto bodu, je nevyhnutné uvedomiť si svoje vlastné správanie a pusti. Spochybňovanie základných dôvodov tohto strachu z opustenia, práca na sebe alebo diskusia s rodinou sú riešeniami, ako rozptýliť toto napätie.

3. Ohováranie a nevhodná kritika

Klebety a iné hanlivé poznámky sú tiež zdrojom nezhôd, ktoré sú vlastné určitým vzťahom medzi svokrou a švagrinou. Otvorená kritika spôsobu, akým mladá žena riadi svoj každodenný život, jej estetické, vzdelávacie alebo profesijné rozhodnutia nevyhnutne vyvoláva negatívnu atmosféru.

Mali by sme sa o tom úprimne porozprávať?

V niektorých prípadoch môže byť konfrontácia s problémom priamo pre každého prínosom. Jasné vyjadrenie svojich pocitov bez nevraživosti alebo rozhorčenia vám niekedy umožní vyjasniť si veci a zlepšiť vzťah medzi týmito dvoma ženami.

4. Predčasný zásah do života páru

Prekračovanie svojich výsad ako svokra môže byť aj zdrojom napätia. Je prirodzené, že chcete poradiť, podeliť sa o svoje skúsenosti alebo vyjadriť svoje obavy týkajúce sa vzťahu vášho syna, ale vždy to treba robiť s rešpektom a súkromím pre každého.

Čo si deti myslia?

Napätý vzťah medzi matkou a partnerom môže ovplyvniť deti, ktoré sa ocitli uprostred týchto konfliktov. Pre blaho všetkých je nevyhnutné rýchlo nájsť riešenia na zmiernenie nevraživosti.

5. Latentná konkurencia

Súperenie vyplývajúce z neustálej konkurencie medzi svokrou a nevestou veľmi poškodzuje vzťah medzi týmito dvoma ženami. Pocit neustáleho ohrozenia druhými, snaha ich prekonať alebo neustále hodnotenie vlastnej hodnoty vedie k škodlivej situácii pre všetkých.

Nájdite spoločnú reč

  • Zdôrazniť komplementárnosť medzi oblasťami ich odbornosti a centrami záujmu;
  • Implementovať spoločné aktivity na vytvorenie silnejších väzieb;
  • Považujte druhú ženu za plnohodnotného člena rodiny a nie za protivníka.

Každý vzťah svokra/svokra je jedinečný a závisí od rôznych faktorov, ako je vekový rozdiel, osobné ciele, hodnoty a rodinná história. Aj keď týchto 5 absurdných správaní môže niekedy spôsobiť napätie vo vzťahu, je možné nájsť rovnováhu na zachovanie rodinnej harmónie.

Photo of author
A propos de l'auteur, Alexander Mičko

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životný štýl » 5 absurdných správaní, ktoré vytvárajú napätý vzťah medzi svokrou a nevestou