Ak sa chcete cítiť dobre, urobte týchto 6 vecí

Kto by nesníval o tom, že sa bude cítiť dobre vo svojom tele a bude mať naplnený život? Tento cieľ sa môže zdať ťažko dosiahnuteľný, no s niekoľkými jednoduchými úpravami vášho každodenného života si môžete postupne vybudovať lepší vzťah k sebe. Objavte v tomto článku 6 vecí, ktoré treba zaviesť, aby ste si pestovali pohodu a sebavedomie.

1. Praktizujte pravidelnú fyzickú aktivitu

Cvičenie nie je prospešné len pre vaše fyzické zdravie, ale tiež pomáha zvyšovať vašu morálku. Cvičenie skutočne uvoľňuje endorfíny, tieto hormóny šťastia, ktoré poskytujú pocit potešenia a vyrovnanosti. Šport vám navyše umožňuje pracovať na držaní tela, zlepšujete si tak imidž a posilňujete sebavedomie. Odporúča sa cvičiť aspoň 30 minút miernej fyzickej aktivity denne, tu je niekoľko nápadov:

 • Prechádzka alebo bicykel počas vašich každodenných ciest
 • Zúčastnite sa skupinových lekcií joga, tanec alebo fitness
 • Doprajte si týždenné plávanie alebo jogging

Obmieňajte potešenie pre väčšiu motiváciu

Neváhajte pravidelne meniť disciplíny, aby ste sa vyhli monotónnosti a zostali motivovaní. Hlavné je nájsť si šport, ktorý vám vyhovuje a ktorý vás baví.

2. Osvojte si zdravú a vyváženú stravu

Vaša strava výrazne ovplyvňuje vašu fyzickú a psychickú pohodu. Nevyvážená výživa môže viesť k nedostatkom, pretrvávajúcej únave a zlému sebaobrazu. Aby ste sa cítili dobre, vyberajte si čerstvé sezónne potraviny bohaté na vitamíny a minerály:

 • Ovocie a zelenina
 • Chudé bielkoviny (hydina, ryby)
 • Celé zrniečka
 • Kvalitné tuky (rastlinné oleje, avokádo, olejnaté semená)

Obmedzte spracované a priemyselné potraviny

Aby ste svoj jedálniček ešte viac zlepšili, vyhýbajte sa čo najviac ultraspracovaným výrobkom, ako aj príliš tučným alebo sladkým pripraveným jedlám. Vyberte si domáce varenie, aby ste mali pod kontrolou kvalitu a množstvo použitých surovín.

3. Pracujte na svojej pozitívnej sebareflexii

Uvedomte si, ako hovoríte sami so sebou: ste zhovievaví a povzbudzujúci, alebo drsní a kritickí? Samohovor veľmi ovplyvňuje naše vnímanie seba samých. Skúste nahradiť negatívne myšlienky pozitívnym povzbudením a afirmáciami:

 • Namiesto toho, aby si povedal “ som svinstvo„, povedať “ Môžem sa učiť a zlepšovať
 • Nahradiť „ To nikdy nedosiahnem “ od “ Podobné výzvy som už prekonal

Obklop sa pozitívnými ľuďmi

Aby ste tento prístup posilnili, skúste sa obklopiť optimistickými a starostlivými ľuďmi, ktorí vás podporia a inšpirujú svojím pozitívnym prístupom.

4. Dbajte na svoj imidž a vzhľad

Vonkajší vzhľad hrá dôležitú úlohu v tom, ako vnímame svoje telo. Bez toho, aby ste sa stali posadnutými, je užitočné starať sa o svoj vzhľad výberom oblečenia prispôsobeného tvaru a štýlu vášho tela a dopriať si chvíle oddychu a krásy:

 • Venujte tomu chvíľku starostlivosť o tvár alebo telo
 • V prípade potreby si urobte čas na úpravu vlasov a make-upu
 • Pravidelne robte aktivitu, ktorá zvýrazní vaše telo (tanec, joga atď.)

Odvážte sa použiť malé osobné dotyky

Neváhajte a prispôsobte si svoj vzhľad doplnkami, ktoré odzrkadľujú vašu osobnosť, môže to pomôcť zvýšiť vašu sebadôveru a sebavedomie.

5. Pestujte si vďačnosť a sebahodnotenie

Nájdi si čas na zamyslenie sa nad tým, čo sa v našich životoch darí a čo sme dosiahli, je rovnako dôležité ako práca na našich oblastiach zlepšovania. Pravidelné cvičenie vďačnosti alebo vedenie denníka o svojich úspechoch a hrdosti vám môže pomôcť rozpoznať vašu hodnotu.

Denné cvičenie na rozvoj vďačnosti

Každý večer si zapíšte 3 pozitívne veci, ktoré sa vám počas dňa udiali, či už sa týkajú vašich fyzických, emocionálnych alebo mentálnych aspektov. Tento rituál podporuje spravodlivejší pohľad na seba a svoj život.

6. Doprajte si čas na dobitie batérií

Aby ste sa cítili dobre, je nevyhnutné pravidelne si dopriať čas na relaxáciu a načerpanie nových síl. Rezervujte si chvíle samoty a výnimočné chvíle so svojimi blízkymi:

 • Urobte si prestávku na čítanie alebo meditáciu v prírode
 • Cvičenie tvorivej činnosti (maľovanie, keramika atď.)
 • Organizujte výlety a akcie s priateľmi alebo rodinou

Nájdite rovnováhu medzi osobným a pracovným životom

Aby ste si udržali dobrú úroveň energie, dbajte aj na to, aby ste našli rovnováhu medzi profesionálnym a osobným životom, a to stanovením limitov a rešpektovaním svojich potrieb.

Photo of author
A propos de l'auteur, Alexander Mičko

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životný štýl » Ak sa chcete cítiť dobre, urobte týchto 6 vecí