Celulitída: 5 naozaj účinných babských rád na jej prirodzené odstránenie

Úvod

Ach, celulitída, tá nepekná pomarančová kôra, ktorá sa hrá s našimi nervami a naším sebavedomím. Ale nebojte sa, už naše staré mamy mali všetko naplánované, aby sa ich múdro a prirodzene zbavili. V tomto článku ich znova objavte 5 tipov predkov Vždy je tak dôležité rozlúčiť sa s celulitídou a nájsť hladkú a tónovanú pokožku bez toho, aby ste sa uchyľovali k moderným a drahým riešeniam. Vydajme sa spolu na túto cestu časom do eliminovať prirodzene tohto neželaného kožného spoločníka.

Pochopenie celulitídy

Pred vyhlásením vojny celulitíde je kľúčové vedieť, s kým máte dočinenia. Táto masa tukových buniek usadených pod kožou vytvára obávaný jamkový efekt. Často sa nachádza na stehnách, zadku alebo bruchu, nešetrí ani mužov, postihuje najmä ženy v dôsledku hormonálnych a štrukturálnych rozdielov v ich spojivovom tkanive. Faktory ako hormonálna nerovnováha, sedavý spôsob života a určité stravovacie návyky môžu zhoršiť jej vzhľad. Rozlúštenie príčin značne pomôže pri výbere najvhodnejších prostriedkov na boj proti nej.

Sila rastlín proti pomarančovej kôre

Bylinky a liečivé rastliny boli lekárňou staroveku. V boji proti celulitíde stavili na rastliny diuretiká ako púpava, praslička alebo zelený čaj. Tieto rastliny podporujú odstraňovanie toxínov a prebytočných tekutín v tkanivách. Bylinkový čaj z týchto bylín pri pravidelnej konzumácii môže vďaka lepšej obličkovej eliminácii a uľahčeniu lymfatickej drenáže pôsobiť na viditeľnú redukciu celulitídy. Ďalší babský tip: obklady zo zeleného ílu aplikované na postihnuté miesta na detoxikáciu a tonizáciu pokožky.

Masáž a exfoliácia: prehodnotené techniky predkov

Babička bola zarytým fanúšikom valčeka z viacerých dôvodov. Okrem pekárne sa stal masážnym nástrojom pre poraziť celulitídu. Pevnými a pravidelnými pohybmi stimulujeme krvný obeh a podporujeme rozptyľovanie tukových usadenín. Exfoliácia s prírodnými produktmi, ako je mletá káva a olivový olej, by pomohla obnoviť bunky pokožky a zlepšiť jej štruktúru. Pre optimálne výsledky sa má cvičiť raz alebo dvakrát týždenne.

Anticelulitídna diéta: rady z minulosti

Populárna múdrosť vie, že „sme to, čo jeme“ a to platí aj v boji proti celulitíde. Naši predkovia obľubovali jedlá bohaté na vlákninuobsahuje antioxidanty ako červené ovocie a nízky obsah nasýtených tukov. Odporúčali tiež znížiť spotrebu soli, nepriateľa dobrej lymfatickej drenáže, a zvýšiť príjem draslíka s banánmi alebo avokádom, aby sa zabránilo zadržiavaniu vody. Vyvážená a prirodzená strava zostáva jednou z najlepšie obrany proti celulitíde.

Hydratácia, nevyhnutný krok

Ak existoval nejaký liek univerzálne odporúčaný našimi babičkami, bola to voda. Základom je výdatná hydratácia zdravá a elastická pokožka. Pitie aspoň 1,5 litra vody denne pomáha udržiavať hydratáciu, zabezpečuje správne fungovanie eliminačných systémov a tým obmedzuje efekt pomarančovej kože. Zvonku ťažili z výhod prírodných olejov ako kokosový alebo sladký mandľový na hĺbkovú hydratáciu a výživu pokožky, čím posilnili kožnú bariéru proti celulitíde.

Fyzická aktivita: cvičenia našich predkov

Pri pohybovej aktivite staré mamy odporúčali jednoduchosť a pravidelnosť. Každodenná chôdza, lezenie po schodoch alebo bicyklovanie sú toho príkladomkardio cvičenia ktoré zlepšujú krvný obeh a spaľujú tuky. Drepy a výpady už mali v repertoári na tonizáciu svalov a pokožky. Pre znovuzískanie pevnejšej pokožky a rozlúčku s celulitídou je nevyhnutné každodenné cvičenie.

Integráciou týchto babské rady do svojej každodennej rutiny si osvojíte prirodzený a progresívny prístup k účinnému boju proti celulitíde. Tieto malé akcie v kombinácii deň po dni môžu pre vašu pokožku znamenať veľký rozdiel. Prečo teda znovu neobjaviť starodávnu múdrosť a nepremeniť tieto tipy na nadčasový rituál krásy?

Photo of author
A propos de l'auteur, Alexander Mičko

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životný štýl » Celulitída: 5 naozaj účinných babských rád na jej prirodzené odstránenie