Koľko hodín denne relaxu potrebujeme, aby sme sa cítili šťastní?

V neustálom hľadaní šťastia, voľný čas je často vnímaný ako svätý grál relaxácie a osobného naplnenia. Avšak nedávna štúdia oAmerická psychologická asociácia kvalifikuje túto myšlienku tým, že odhaľuje, že množstvo voľného času, ktorý máme, má na nás značný vplyv úroveň šťastia. Príliš veľa, rovnako ako príliš málo, v nás môže spôsobiť pocit bezmocnosti. Aká je však potom ideálna rovnováha na pestovanie pocitu pohody? To nám odhaľuje rozbor zvykov viac ako 22 000 Američanov. Pripravte sa zistiť, koľko hodín denného relaxu skutočne potrebujeme, aby sme sa cítili šťastní.

Voľný čas optikou vedy

Čo robíte so svojím dni voľna? Zdá sa, že táto otázka je triviálna, ale bola jadrom hĺbkovej štúdie, ktorú vykonalAmerická psychologická asociácia. Pomocou prísnej metódy vedci rozobrali dni odpočinku viac ako 22 000 Američanov aby sme lepšie pochopili prepojenie medzi voľný čas a pohodu. Cieľ bol jasný: posúdiť, či nás čas venovaný relaxácii môže skutočne priblížiť k šťastiu, po ktorom sme tak túžili.

Čo prezrádzajú čísla

Toto číslo je pozoruhodné: pokiaľ ide o relaxáciu, kvantita sa nemusí nevyhnutne rovnať kvalite. Údaje získané zo života aktívnych pracovníkov aj zo života ľudí, ktorí si užívajú čas online, nám umožnili nový pohľad na riadenie nášho voľného času. THE 14 000 amerických pracovníkov Respondenti prispeli k tomuto výskumu a poskytli cenný pohľad na manažment ich každodenného odpočinku. Okrem toho zahrnutie 6000 ľudí online obohatili údaje a poskytli relevantný pohľad na virtuálne relaxačné návyky.

Pri hľadaní šťastného média

Moderovanie sa javí ako nová múdrosť prijať podľa výsledkov štúdie. Výskumníci zdôraznili prekvapivý fakt: prebytok voľného času sa môže ukázať ako vektor zvýšeného stresu a nižšieho životná spokojnosť. Nadbytok chvíľ bez aktivity môže viesť k pocitu prázdnoty alebo zbytočnosti, čo priamo ovplyvňuje našu náladu a vnímanie seba samého.

Mýtus o príliš veľkom odpočinku

Riziká spojené s a príliš veľa relaxu netreba brať na ľahkú váhu. Idylický obraz nadbytku voľného času sa vytráca zoči-voči dôkazom, ktoré spájajú príliš veľa odpočinku k potenciálnemu zvýšeniu depresie. Toto pozorovanie vedie k hlavnému odporúčaniu: začleniť aktivitu, hoci aj minimálnu, ako protijed na nečinnosť. Akcia, aj tá malá, môže byť kľúčom k tomu, aby sme čo najlepšie využili naše voľné hodiny.

Recept na šťastie

Tvárou v tvár týmto objavom sa zdá, že recept výskumníkov je jasný: ani príliš veľa, ani príliš málo. Optimálna rovnováha? Päť hodín voľného času denne. Nie je náhoda, že tento údaj sa odporúča; predstavuje rovnovážny bod kde sa zdá, že voľný čas sa synchronizuje so šťastím. Ale pozor, nejde o päť nečinných hodín, ale päť hodín, ktoré môžu byť prerušované aktivitami, ktoré stimulujú myseľ, telo a sociálne vzťahy.

Vplyv na náladu a životnú spokojnosť

Praktizovanie nejakého koníčka, púšťanie sa do nového dobrodružstva alebo jednoducho zámerný oddych, to je to, čo môže tento ideálny voľný čas konkrétne zahŕňať. Výhody takéhoto tempa života sú jasné: zlepšenie nálady a zvýšiť v Celková spokojnosť smerom k životu. Výskumníci preto zdôrazňujú citeľné výhody dôsledného hospodárenia s voľným časom na našej ceste za šťastím.

Skrátka, už nejde o to, aby sme počítali len hodiny, ktoré máme k dispozícii, ale skôr o to, ako sa ich rozhodneme investovať. Marissa Sharif, vedúca tohto výskumu, pripomína dôležitosť tohto uvedomenia, aby sme sa posunuli smerom k autentickej a dosiahnuteľnej pohode. Keď budete nabudúce zvažovať deň voľna, zvážte nielen množstvo, ale aj kvalitu voľného času, aby ste sa dostali k šťastiu.

Photo of author
A propos de l'auteur, Alexander Mičko

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životný štýl » Koľko hodín denne relaxu potrebujeme, aby sme sa cítili šťastní?