Odpudzovače pavúkov: 6 prírodných pascí a sprejov, ktoré ich držia ďaleko od vášho domova

Pavúky sú v prírode užitočné tvory, pretože požieraním iného hmyzu prispievajú k rovnováhe ekosystému. Je však pochopiteľné, že s týmito malými osemnohými šelmami sa o svoj životný priestor deliť nechcete. Preto sme pre vás zozbierali 6 prírodných pascí a sprejov, aby ste pavúky udržali mimo vášho domova.

1. Používajte esenciálne oleje

Esenciálne oleje majú na pavúky veľkú odpudzovaciu silu. Mäta pieporná, eukalyptus radiata, levanduľa, citrónová tráva a zmes citrusových olejov patria medzi najúčinnejšie. Ak chcete urobiť sprej, všetko, čo musíte urobiť, je:

 1. Zmiešajte 10 kvapiek zvoleného esenciálneho oleja v 200 ml vody;
 2. Pridajte trochu prostriedku na umývanie riadu na rozptýlenie esenciálneho oleja;
 3. Nalejte zmes do sprejovej fľaše;
 4. Nastriekajte na strategické miesta vášho domova (rohy, stropy, okná, dvere).

Buďte však opatrní pri používaní niektorých esenciálnych olejov, ak máte domáce zvieratá alebo malé deti, pretože niektoré môžu byť pre nich nebezpečné.

2. Morning Glory Traps

Čo je ranná sláva?

Ranná sláva je popínavá rastlina, ktorej kvet pripomína trúbku a ktorá má silnú odpudzovaciu schopnosť na pavúky. Obsahuje chemické molekuly, ktoré sú pre pavúkovce toxické, takže sa budú inštinktívne vyhýbať miestam, kde rastú.

Výroba pascí

Na výrobu týchto pascí všetko, čo musíte urobiť, je:

 1. Odrežte niekoľko stoniek rannej slávy;
 2. Umiestnite ich na rôzne strategické miesta vo svojom dome (tmavé rohy, okná, dvere, skrine);
 3. Tyčinky pravidelne vymieňajte, pretože po niekoľkých dňoch strácajú účinnosť.

3. Použitie bieleho octu

Biely ocot je vynikajúci prírodný produkt, ktorý vďaka silnému zápachu môže fungovať ako odpudzovač pavúkov. Ak ho chcete použiť, jednoducho:

 1. Naplňte sprejovú fľašu bielym octom;
 2. Pridajte vodu v pomere 1:1 (napríklad 100 ml octu na 100 ml vody);
 3. Nastriekajte na strategické miesta vášho domova (rohy, stropy, okná, dvere).

Pred striekaním nezabudnite otestovať zmes na nenápadnom mieste, aby ste predišli zmene farby alebo nežiaducim reakciám s určitými materiálmi.

4. Použite gaštany a gaštany

Gaštany (tiež nazývané gaštany) majú na pavúky odpudzujúci účinok, pretože pach, ktorý tieto plody vydávajú, vnímajú ako nebezpečný. Ak chcete vytvoriť jednoduché pasce, jednoducho:

 1. Zbierajte niekoľko gaštanov alebo gaštanov;
 2. Umiestnite ich na miesta, kde sa pravdepodobne objavia pavúky (okná, dvere, tmavé rohy);
 3. Vymeňte ovocie, keď vyschne.

5. Sóda bikarbóna

Jedlá sóda je biely prášok, ktorý sa dá použiť na rôzne účely v domácnosti a je účinný pri odpudzovaní pavúkov. Aplikácia je v tomto prípade veľmi jednoduchá:

 1. Mierne posypte sódu bikarbónu na strategických miestach (rohy, stropy, okná, dvere);
 2. Nepridávajte príliš veľa, pretože by to mohlo byť škodlivé pre vaše rastliny alebo zvieratá.

Dávajte pozor, aby ste ho nenanášali na príliš mokré povrchy, aby sa nevytvorila pasta, ktorá by sa potom ťažko čistila.

6. Citrónová tráva, prírodný repelent 2 v 1

Citrónová tráva je rastlina pôvodom z Ázie, ktorá sa vyznačuje tým, že obsahuje prchavé látky s odpudzujúcim účinkom na pavúky a určitý iný hmyz, ako sú komáre.

 1. Ak máte záhradu, vysaďte v blízkosti okien a dverí niekoľko rastlín citrónovej trávy;
 2. V opačnom prípade vysušte niekoľko listov tejto rastliny a umiestnite ich do malých vrecúšok, ktoré umiestnite na strategické miesta vo svojom dome;
 3. Je tiež možné vyrobiť sprej s esenciálnym olejom z citrónovej trávy, a to rovnakým spôsobom, ako bolo uvedené vyššie pre ostatné esenciálne oleje.

Týchto šesť prírodných a ekologických tipov vám pomôže efektívne držať pavúky ďaleko od vášho domova a zároveň sa vyhnúť používaniu chemikálií, ktoré sú potenciálne škodlivé pre životné prostredie a vaše zdravie. Neváhajte a podeľte sa o tieto tipy so svojimi blízkymi, aby ste aj im umožnili vychutnať si zdravé prostredie bez obáv z útokov malých osemnohých stvorení.

Photo of author
A propos de l'auteur, Alexander Mičko

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životný štýl » Odpudzovače pavúkov: 6 prírodných pascí a sprejov, ktoré ich držia ďaleko od vášho domova