S „tajnými kódmi“ WhatsApp bude ešte jednoduchšie skryť vaše tajomstvá

Vďaka vývoju komunikačných technológií je čoraz jednoduchšie vymieňať si obsah s našimi blízkymi a priateľmi prostredníctvom aplikácií, ako je WhatsApp. Toto zariadenie však môže niekedy predstavovať riziká spojené so súkromím a dôvernosťou našich výmen. Na odstránenie týchto problémov, Tajné kódy WhatsApp boli vyvinuté tak, aby vám umožnili skryť a zabezpečiť vaše tajomstvá.

Dôležitosť bezpečnosti na WhatsApp

Za pár rokov sa WhatsApp stal jednou z najpoužívanejších aplikácií na odosielanie okamžitých správ na svete. Schopnosť rýchlej komunikácie prostredníctvom textovej správy, hlasovej správy, videohovoru alebo dokonca zdieľania súborov robí z tejto aplikácie nevyhnutný komunikačný nástroj. Masívne využívanie tohto typu služieb však vyvoláva množstvo otázok o ochrane súkromia a bezpečnosti osobných údajov.

Hoci WhatsApp už má základné funkcie, ako je end-to-end šifrovanie, ktoré poskytuje určitú ochranu z hľadiska dôvernosti alebo dokonca možnosť zabezpečenia pomocou odtlačkov prstov alebo PIN kódov, v závislosti od príslušných modelov telefónov, nie vždy to stačí na zabezpečenie optimálnej ochrany. diskusií. Tajné kódy preto posilňujú potrebu zaistiť bezpečnosť konverzácií vedených na tejto platforme.

Princíp tajných kódov WhatsApp

Tajné kódy WhatsApp sú techniky alebo triky na skrytie alebo uzamknutie prístupu k určitým rozhovorom a obsahu zdieľanému v aplikácii. Hlavným cieľom je preto zabrániť nechceným jednotlivcom, aby mali prístup k osobným alebo citlivým údajom, ktoré si vymieňajú používatelia správ.

Chráňte konverzáciu tajným kódom

Ak chcete chrániť konverzáciu pomocou prístupového kódu, postupujte podľa niekoľkých jednoduchých krokov:

  1. Vyberte konverzáciu, ktorú chcete chrániť, výberom zo zoznamu rozhovorov;
  2. Kliknite na tlačidlo „Menu“ (predstavované tromi bodkami), ktoré sa nachádza v pravej hornej časti obrazovky;
  3. Vyberte „Viac“ a potom „Exportovať chat“;
  4. Potom budete môcť uložiť konverzáciu ako zašifrovaný textový súbor buď na vašom zariadení, alebo odoslaním e-mailom sebe alebo dôveryhodnému korešpondentovi.

Poznámka: Táto metóda funguje na zabezpečenie dôvernosti obsahu, ale bude viditeľná až po exportovaní z WhatsApp na iné médium.

Špeciálne aplikácie na posilnenie bezpečnosti búrz

Okrem používania tajných kódov existuje niekoľko riešení na zlepšenie úrovne ochrany konverzácií a údajov vymieňaných na WhatsApp.

Prepnite na aplikáciu tretej strany

Ak je pre vás nevyhnutná absolútna kontrola nad vašimi súkromnými konverzáciami, možno stojí za zváženie použitie aplikácie typu „box“ od tretej strany, ktorá poskytne dodatočnú ochranu. Niektoré aplikácie, ako napríklad Vaulty alebo AppLock, vám skutočne umožňujú uzamknúť konverzácie WhatsApp a dokonca aj iné aplikácie pomocou hesla.

Používajte pokročilé funkcie

Širokej verejnosti málo známe pokročilé funkcie integrované do WhatsApp ponúkajú aj možnosť lepšej ochrany vášho súkromia. Takže s:

  • Biometrické overenie (rozpoznanie odtlačkov prstov alebo tváre), ktoré zabezpečuje prístup k aplikácii;
  • Archivácia chatu, ktorá vám umožňuje dočasne odstrániť konverzáciu z hlavného zoznamu bez toho, aby ste ju natrvalo odstránili z telefónu;
  • Bezpečnostné upozornenie, keď sa zmení overovací kód korešpondenta;
  • Pridanie oneskorenia odvolania, aby bolo možné odoslané správy vymazať niekoľko minút po ich odoslaní.

Tieto rôzne možnosti umožňujú používateľom posilniť ochranu ich osobných údajov a korešpondencie na WhatsApp.

Najbezpečnejšie: Obmedzená výmena dát

Samozrejme, najlepším riešením, ako sa vyhnúť náhodnému odhaleniu citlivých informácií, je vždy obmedziť výmenu informácií na týchto médiách. Zostaňte v rade vo svojich konverzáciách a zdieľaniach, aby ste nemuseli skrývať a chrániť svoje diskusie pomocou tajných kódov a iných aplikácií tretích strán.

Ochrana súkromia je hlavnou témou v čase, keď takmer všetky výmeny informácií prebiehajú prostredníctvom digitálnych médií. Tajné kódy WhatsApp sú jedným z nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť zaistiť väčšiu bezpečnosť vašich konverzácií v tejto aplikácii. Okrem integrovaných funkcií alebo špecializovaných aplikácií, ako sú tie, ktoré boli spomenuté vyššie, je to nevyhnutné na ochranu dôvernosti vašich každodenných výmen a udržanie vášho pokoja.

Photo of author
A propos de l'auteur, Alexander Mičko

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životný štýl » S „tajnými kódmi“ WhatsApp bude ešte jednoduchšie skryť vaše tajomstvá