Tri spôsoby použitia kávovej usadeniny na zabíjanie mravcov doma

Mravce môžu spôsobiť problémy v našich domovoch, vrátane napádania obytných priestorov a neustáleho hľadania potravy. Na ich odstránenie sa veľa ľudí uchyľuje k chemikáliám, ktoré môžu byť škodlivé pre životné prostredie a zdravie. Našťastie existujú prírodné a ekonomické alternatívy, ako sa tohto hmyzu zbaviť. Jedným z nich je použitie kávovej usadeniny. Objavte tri spôsoby, ako sa pomocou tohto ekologického produktu rozlúčiť s mravcami doma.

1. Ako repelent použite kávovú usadeninu

Kávová usadenina je výborným prírodným odpudzovačom mravcov. Skutočne, jeho silný zápach a jeho zrnitá štruktúra sú pre tento malý hmyz nepríjemné. Tu je návod, ako ho použiť:

 1. Pozbierajte kávovú usadeninu vo vašom kávovare alebo vo filtri na kávu po príprave nápoja.
 2. Položte ho na tanier alebo savý papier, aby sa vysušil na vzduchu.
 3. Po vysušení vložte kávovú usadeninu do malých plytkých nádob, ako sú viečka pohárov alebo vaječné škrupiny.
 4. Umiestnite tieto nádoby v blízkosti oblastí, kde ste si všimli prítomnosť mravcov, ako sú okenné parapety, dvere alebo soklové lišty.

Kávová usadenina bude pôsobiť ako čuchová bariéra a zabráni vniknutiu mravcov do vášho domova. Nezabudnite pravidelne vymieňať obsah nádob, aby bola zachovaná ich účinnosť.

Ďalšie prírodné kávové repelenty

Okrem kávovej usadeniny môžete na ochranu mravcov použiť aj iné predmety na báze kávy:

 • Kávové zrná: Umiestnite niekoľko kávových zŕn na miesto, kde ste videli mravce. To ich znechutí rovnako ako dôvody a týmto oblastiam sa budú vyhýbať.
 • Kávové čajové vrecúška: Pre tých, ktorí uprednostňujú čaj pred kávou, niektoré čaje obsahujú mletú kávu. Umiestnite tieto vylúhované vrecúška do blízkosti mravčích ciest a budú pôsobiť ako repelent.

2. Kávovú usadeninu použite ako insekticíd

Kávová usadenina sa dá okrem odpudzovania mravcov použiť aj na ich likvidáciu. Toxické látky nachádzajúce sa v kávovej usadenine môžu spôsobiť smrť mravcov, keď sú im vystavené. Postup:

 1. Zozbierajte kávovú usadeninu, ako je vysvetlené vyššie pri metóde odpudzovania.
 2. Ak chcete zvýšiť jeho insekticídne vlastnosti, zmiešajte ho s trochou horkého kakaového prášku.
 3. Identifikujte hniezda alebo chodby mravcov a tieto oblasti štedro posypte touto zmesou.

Pri kontakte s kávovou usadeninou, niektoré mravce budú zabité požitím alebo vdýchnutím toxických látok. Tí, ktorí nezomrú okamžite, si zmes vezmú so sebou na miesto svojho života, čím kontaminujú svojich rovesníkov.

Preventívne opatrenia

Pri používaní tejto metódy je nevyhnutné byť opatrný, pretože kávová usadenina môže byť škodlivá pre iné zvieratá v domácnosti vrátane psov a mačiek. Dávajte pozor, aby ste nepoužívali tento insekticíd:

 • Na miestach prístupných vašim domácim miláčikom.
 • Na povrchoch, kde varíte alebo jete.

Dbajte tiež na pravidelné čistenie ošetrovaných oblastí, aby ste predišli množeniu plesní a nepríjemných pachov spojených s vlhkou kávovou usadeninou.

3. Použite kávovú usadeninu na narušenie komunikácie medzi mravcami

Kávová usadenina môže tiež narušiť komunikáciu medzi mravcami, čím sú menej efektívne pri organizovaní a hľadaní potravy. V skutočnosti tento hmyz komunikuje pomocou feromónov, ktoré zanechávajú pozdĺž svojej cesty. Tu je návod, ako využiť túto vlastnosť:

 1. Zozbierajte a vysušte kávovú usadeninu, ako je uvedené vyššie.
 2. Sledujte cesty, ktorými sa mravce pohybujú po vašom dome. Môže to byť pozdĺž soklových dosiek, okien alebo pod nábytkom.
 3. Tieto cestičky štedro posypte kávovou usadeninou, aby ste úplne zakryli ich feromónové stopy.

Silný zápach kávovej usadeniny zakryje feromóny zanechané mravcami, čo spôsobí zmätok v ich komunikácii. Táto metóda pomôže znížiť ich schopnosť nájsť potravu a povzbudí ich, aby hľadali vhodnejšie miesto na založenie kolónie.

Dobre vedieť

Všimnite si, že táto metóda nemusí nutne zabíjať mravce, ale môže stačiť na to, aby ste ich držali ďalej od určitých oblastí vášho domova. Možno budete musieť použiť iné metódy vysvetlené vyššie v spojení na účinnú eradikáciu tohto invazívneho hmyzu.

Dodržiavaním týchto troch metód budete môcť využiť repelentné, insekticídne a rušivé vlastnosti kávovej usadeniny na elimináciu alebo zabránenie invázii mravcov vo vašej domácnosti. Neváhajte teda pozbierať tieto často vyhadzované zvyšky kávy a premeniť ich na účinného spojenca v boji proti tomuto malému škodlivému hmyzu.

Photo of author
A propos de l'auteur, Alexander Mičko

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životný štýl » Tri spôsoby použitia kávovej usadeniny na zabíjanie mravcov doma