Tu sú 4 babské rady, ako účinne bojovať proti striám

Strie sú pruhy, ktoré sa objavujú na koži, keď je vystavená nadmernému napätiu, napríklad počas tehotenstva, dospievania alebo počas výrazného priberania. Ak sú tieto znamienka nepekné a môžu mať vplyv na sebavedomie, vedzte, že naše staré mamy dokázali nájsť účinné a prirodzené riešenia, ako svoj vzhľad zredukovať a niekedy aj úplne zmiznúť. Tu sú 4 babské rady, ako sa zbaviť strií a zároveň sa starať o svoju pokožku.

1. Bojujte so striami rastlinnými olejmi

Rastlinné oleje sa vždy používali v babských prostriedkoch na hĺbkovú hydratáciu a výživu pokožky. Sú tiež veľmi účinné pri zlepšovaní elasticity pokožky a tým zabraňujú vzniku strií. Tu je niekoľko príkladov:

Kokosový olej

Známy pre svoje hydratačné a zmäkčujúce vlastnosti, kokosový olej je ideálny na boj proti suchosti pokožky spôsobujúcej strie. Pomáha tiež znižovať začervenanie a zápaly, ktoré sú často spojené s vznikajúcimi striami.

Sladký mandľový olej

Olej zo sladkých mandlí, ktorý sa používa už v staroveku, je vynikajúcim zdrojom vitamínu E, prírodného antioxidantu, ktorý podporuje regeneráciu buniek a tým zlepšuje vzhľad strií.

Avokádový olej

Veľmi výživný a ľahko sa vstrebáva do pokožky, avokádový olej stimuluje tvorbu kolagénu a posilňuje elastické vlákna. Okrem toho zabraňuje starnutiu pokožky vďaka bohatstvu vitamínov A, D a E.

2. Použite maslá na redukciu strií

Rastlinné maslá sú tiež veľmi účinné v boji proti striám, vrátane:

Kakaové maslo

Symbol obžerstva a pohody, kakaové maslo je silný antioxidant, ktorý pomáha chrániť pokožku pred voľnými radikálmi. Má tiež regeneračné a zvlhčujúce vlastnosti, ktoré pomáhajú znižovať výskyt strií. Kakaové maslo, ktoré sa má aplikovať denne masážou na postihnuté miesta, zanecháva pokožku vláčnu a voňavú.

bambucké maslo

Toto prírodné maslo vyrobené z bambuckého orecha má podobné vlastnosti ako kakaové maslo: je bohaté na vitamíny A, E a F, ktoré podporovať regeneráciu pokožky. Bambucké maslo tiež pomáha zlepšiť elasticitu pokožky a opraviť poškodené tkanivá spôsobujúce strie. Môžete tiež zmiešať bambucké maslo s niekoľkými kvapkami levanduľového alebo talianskeho esenciálneho oleja helichrysum, aby ste zvýšili jeho liečivé účinky.

3. Na opravu pokožky používajte prírodné gély

Niektoré rastliny majú liečivé vlastnosti, ktoré môžu pomôcť vyblednúť strie:

Gél z aloe vera

Hviezda prírodných liečiv, aloe vera gél sa extrahuje priamo z rovnomennej rastliny. Tento gél s mnohými výhodami má hojivé, zvlhčujúce a protizápalové vlastnosti, veľmi užitočný pri liečbe strií. Okrem toho stimuluje produkciu kolagénu na opravu poškodených kožných tkanív. Nanášajte si ho denne na strie a nechajte pôsobiť 15 minút pred opláchnutím čistou vodou.

Silikagél

Silikagél, ktorý je prirodzene prítomný v niektorých rastlinách, ako je žihľava alebo bambus, podporuje syntézu kolagénu a má a regeneračný účinok na pokožku. Na optimalizáciu výsledkov sa môže použiť spolu s gélom z aloe vera.

4. Pripravte si domáce prostriedky na odstránenie strií

V boji proti striám vám môžu pomôcť aj ingrediencie z vašej kuchyne:

Kávová usadenina

Uschovajte si kávovú usadeninu použitú na prípravu ranného nápoja a znova ju použite ako peeling na miesta postihnuté striami. Jeho exfoliačná textúra pomáha odstraňovať odumretú pokožku a aktivovať krvný obeh, čím podporuje regeneráciu buniek.

Citrónová šťava

Citrónová šťava je vďaka vysokej koncentrácii vitamínu C a kyseliny citrónovej účinným spojencom pri redukcii strií. Jeho zosvetľujúci účinok pomáha redukovať červenkastú farbu vznikajúcich strií, zatiaľ čo jeho antioxidačné vlastnosti stimulujú produkciu kolagénu. Zmiešajte citrónovú šťavu s vodou a aplikujte toto mlieko ráno a večer na strie a jemne masírujte.

Dodržiavaním týchto vzácnych rád od vašej babičky môžete zlepšiť vzhľad svojich strií a nájsť jemnejšiu a pružnejšiu pokožku. Neváhajte vyskúšať niekoľko tipov, aby ste zistili, ktoré z nich sú pre vás najlepšie, a pamätajte, že trpezlivosť a vytrvalosť sú nevyhnutné na dosiahnutie uspokojivých výsledkov.

Photo of author
A propos de l'auteur, Alexander Mičko

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životný štýl » Tu sú 4 babské rady, ako účinne bojovať proti striám