Umiestnite túto rastlinu vedľa bielizne pre rýchlejšie sušenie: objavte tento neuveriteľný tip!

Komu sa ešte nestalo nepríjemné prekvapenie, že bielizeň je po niekoľkých hodinách vešania stále vlhká? Počas chladných období alebo období dažďa môže okolitá vlhkosť premeniť sušenie bielizne na skutočnú prekážkovú dráhu. Neočakávaný tip vám však umožní skrátiť túto čakaciu dobu: jednoducho umiestnite určitú rastlinu vedľa vášho sušiaceho stojana. Na čo teda čakáte, aby ste objavili túto prekvapivú a účinnú metódu?

Nočná mora mokrej bielizne

Každý už aspoň raz zažil tento problém, keď musíte sušiť bielizeň v nepriaznivých podmienkach: medzi chlad a vlhkosť, sušenie našej bielizne niekedy trvá celé dni. Nielenže tým oddialime moment, kedy si konečne môžeme obliecť čisté oblečenie, ale zároveň riskujeme, že sa na bielizni rozvinie nepríjemný zatuchnutý alebo vlhký zápach. Okrem toho sa pri vlhkom prostredí zvyšuje množenie baktérií a iných mikroorganizmov.

Existujúce riešenia

Doteraz sa na prekonanie týchto problémov používali rôzne triky: použitie odvlhčovača na pohlcovanie vlhkosti z miestnosti, izolácia stien, aby sa zabránilo vsakovaniu vody, alebo dokonca zvýšenie vykurovania na urýchlenie odparovania. Aj keď sú tieto riešenia účinné pri úprave úrovne vlhkosti, a tým zlepšujú dobu sušenia bielizne, nie sú vždy ekonomické ani ekologické.

Zázračná rastlina

Ale dnes máme v tomto boji s vlhkosťou nového spojenca: rastlinu, ktorá stimuluje cirkuláciu vzduchu a tým uľahčuje sušenie bielizne. Táto rastlina s úžasnými vlastnosťami je tzv Spathiphyllum, všeobecnejšie známy ako Mesačný kvet. Táto rastlina, ktorá pochádza z tropických oblastí Južnej Ameriky, je už dnes vysoko cenená pre svoje dekoratívne vlastnosti vďaka veľkým, lesklým zeleným listom, ako aj nádhernému bielemu kvetu v tvare špáradiel. Ale to nie je všetko!

Výhody Spathiphyllum

Za jeho klamlivým vzhľadom sa skrýva skutočná malá továreň na kyslík. Spathiphyllum je skutočne známy tým, že je jednou z najlepších rastlín na čistenie okolitého vzduchu; bola dokonca zaradená do zoznamu zariadení na odstraňovanie znečistenia, ktoré zostavila NASA. Vďaka svojej veľkej schopnosti absorbovať vlhkosť prítomnú vo vzduchu pomáha vysušovať atmosféru a tým podporuje sušenie bielizne.

Okrem toho má táto rastlina aj a dezinfekčný účinok na baktérie a iné VOC (prchavé organické zlúčeniny) prítomné v okolitom ovzduší. Takže umiestnením niekoľkých kvetináčov Spathiphyllum okolo vášho sušiaceho stojana zlepšíte kvalitu vzduchu a zároveň skrátite čas sušenia vašej bielizne. Výrazná dvojitá výhoda!

Optimalizujte použitie Spathiphyllum pre rýchle sušenie

Aby ste naplno využili vlastnosti tejto čarovnej rastliny, tu je niekoľko tipov, ktoré treba dodržiavať:

1 – Vyberte si správne miesto: Umiestnite svoje kvetináče Spathiphyllum blízko sušiaceho stojana, aby každá jeho časť profitovala z blízkosti rastliny. Dbajte tiež na to, aby ste hrnce umiestnili mimo priamych zdrojov tepla (radiátory, krby), pretože by to mohlo ovplyvniť ich účinnosť.

2 – Správne udržiavajte rastlinu: Spathiphyllum potrebuje svetlo, ale znáša aj zatienené miesta. Rastlinu teda umiestnite do dobre osvetlenej miestnosti bez toho, aby bola vystavená priamemu slnečnému žiareniu. Zálievka musí byť pravidelná a prispôsobená potrebám rastliny: ak listy zmäknú alebo zvädnú, znamená to, že jej chýba voda. Pre hnojivá zvoľte tekuté hnojivo na báze železa a mangánu podľa návodu výrobcu.

3 – Namnožte rastliny na dekontamináciu: Ak vám to priestor dovoľuje, neváhajte umiestniť niekoľko Spathiphyllum do miestnosti, kde sa nachádza váš sušiak, aby sa posilnil ich účinok na okolitý vzduch. Okrem toho, že sú veľmi dekoratívne, tieto rastliny efektívnejšie vyčistia prostredie v prospech vašej pohody a pohody vašich blízkych.

Ekologické a ekonomické gesto

Osvojením si tohto prirodzeného tipu na urýchlenie sušenia vašej bielizne si to uvedomíte úspory energie tým, že sa vyhnete spusteniu ďalších strojov alebo používaniu energeticky náročnej sušičky. Pomôžete tiež zachovať biodiverzitu, pretože rastliny sú nevyhnutné pre reguláciu ekosystému našej planéty. Tak už viac neváhajte, pridajte jeden (alebo viac) Spathiphyllum do svojho sušiaceho stojana už teraz a objavte neuveriteľné výhody tejto rastliny!

Photo of author
A propos de l'auteur, Alexander Mičko

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životný štýl » Umiestnite túto rastlinu vedľa bielizne pre rýchlejšie sušenie: objavte tento neuveriteľný tip!